Yerleşkemizin adı değişti

Salihli Meslek Yüksekokulu, Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve KYK Salihli Kız Öğrenci Yurdunun yer aldığı 700.000 metrekarelik kampüs alanı; Salihli MYO Müdürlüğünün teklifi üzerine, 12 Ekim 2017 tarihinde Demirci'de gerçekleştirilen Üniversite Senato Toplantısında, oy birliği ile "Salihli Beş Eylül Yerleşkesi"  olarak isimlendirildi. 
Salihli MYO Müdürü Doç. Dr. İlkay Dilber konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, hizmet vermekte oldukları yerleşkenin, MCBÜ Senatosu kararı ile Salihli ilçesinin düşman işgalinden kurtuluş gününü belirten "Salihli Beş Eylül Yerleşkesi" olarak adlandırılmasının kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Dilber, Salihli Beş Eylül Yerleşkesinin, Üniversitemizin Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesinden sonra ikinci büyük alana sahip olduğunu söyledi.
Doç. Dr. İlkay Dilber, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Salihli Beş Eylül Yerleşkesinde bulunan Salihli MYO'nun 3536 öğrenci, Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin 62 öğrenci, KYK Kız Öğrenci Yurdunun ise 510 kişi ile hizmet vermekte olduğunu belirtti. Ayrıca yerleşke alanında halı saha, tenis kortu ve basketbol-voleybol sahalarının yer aldığı spor tesisleri, 12.000 metrekarelik çim alan, mini hayvanat bahçesi, yürüyüş yolları, otopark ve kafeterya bulunduğunu, her şeyin öğrencilerin eğitim-öğretim hayatlarını en iyi şekilde geçirmeleri için planlandığını dile getirdi.
  • Uzaktan  Eğitim
  • Eğitim Kataloğu
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik